"SEDEF Medya" kapılarını açmaya hazır

BALKANLAR 27.08.2021, 12:14 27.08.2021, 19:05
"SEDEF Medya" kapılarını açmaya hazır

Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da "Balkanlar'ın yeni medyası" sloganıyla kurulan Sedef Medya bünyesindeki stüdyo ve haber merkezi bugün resmen kapılarını açacak.

Saraybosna Eğitim Geliştirme Vakfı (SEDEF) çatısı altında faaliyet gösteren medya merkezinin açılışı, Okçular Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Bilal Erdoğan tarafından gerçekleştirilecek.

Sedef Medya bünyesinde "balkannews.com.tr" ve "balkannews.ba" olmak üzere Türkçe ve Boşnakça haber siteleri faaliyet gösteriyor.

Türkçe haber sitesi Balkan coğrafyasından güncel haberleri Türk kamuoyu ile paylaşırken, Boşnakça haber sitesi ise hem Balkanlar'dan gelişmeleri hem de Türkiye'den haberleri okuyucularına aktarıyor.

"Sedef Medya" çatısı altında son derece profesyonel bir stüdyo da inşa edildi. Stüdyoda çekilecek spor, müzik ve haber programları haftalık olarak "balkana" isimli YouTube kanalı üzerinden yayınlanacak.

Sedef Medya prodüksiyon işleri ve canlı yayınlar da yapmayı planlıyor.

Son derece profesyonel kurgu ve çekim ekibini bünyesinde barındıran merkez, belgesellerden tanıtım filmlerine, kısa filmlerden reklamlara kadar birçok prodüksiyon işini de yapabilecek kapasiteye sahip.

Gerek Türkiye'nin bölgeye gerekse bölge ülkelerinin Türkiye'ye ilgisi göz önünde bulundurulacak olursa "Sedef Medya" olarak yapılacak başarılı projelerle mevcut iyi ilişkilerin daha yukarı seviyelere çıkarılması ve bölgeyi iyi bilen bir ekiple farklı projelerin hayata geçirilmesi hedefleniyor.

Balkan News

Yorumlar (0)