Mostar Tıp Lisesi Öğrencileri için Türkçe Yaz Okulu ve Tıp Stajı düzenlendi

BALKANLAR 04.08.2022, 16:52 04.08.2022, 17:02
Mostar Tıp Lisesi Öğrencileri için Türkçe Yaz Okulu ve Tıp Stajı düzenlendi
© YEE

Mostar Yunus Emre Enstitüsü, Türkiye'nin Saraybosna Büyükelçiliği Eğitim Müşavirliği, İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesi ve Üsküdar Belediyesi'nin düzenlediği proje kapsamında, Tercihim Türkçe Projesi kapsamında ikinci yabancı dil olarak Türkçe öğrenen Mostar Tıp Lisesi öğrencileri 18 Temmuz – 29 Temmuz tarihleri arasında "Türkçe Yaz Okulu ve Tıp Stajı" adlı program çerçevesinde İstanbul'u ziyaret etti. 

Söz konusu program kapsamında öğrenciler, İstanbul Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Hastanesi, İstanbul Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Deneysel Tıp Araştırma ve Uygulama Merkezi’ni ziyaret ettiler.

Öğrenciler hastanelerin klinikleri, poliklinikleri, diyaliz merkezleri, kemoterapi merkezleri, laboratuvarları ve diğer birimleri ziyaret ederek Türkiye’nin sağlık hizmetleri ve tıbbi teknolojik donanımları hakkında bilgi aldılar.

Hastane ziyaretlerinin yanısıra öğrenciler Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin TÖMER merkezinde Türkçe derslerine katıldılar.

İki haftalık program boyunca öğrenciler, Topkapı Sarayı, Kapalı Çarşı, Türk ve İslam Eserleri Müzesi, İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi, Yalova Hersekzade Ahmet Paşa Camii ve Türbesi, Çamlıca Camii ve Müzesi, Sultanahmet Camii, Dolmabahçe, Okçular Vakfı gibi birçok turistik yerini gezme fırsatı buldu.

Katılımcılar, Validebağ Fen Lisesi ve Ümraniye Merkez Anadolu Lisesi müdür ve personeline projeye desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Balkan News

Yorumlar (0)