Slovenya'da fırtına nedeniyle tren raydan çıktı

BALKANLAR 04.07.2023, 18:53 05.07.2023, 10:03
Slovenya'da fırtına nedeniyle tren raydan çıktı
© Facebook

Slovenya'da şiddetli fırtına nedeniyle bir tren raydan çıktı, binalarda hasar meydana geldi ve bir otobüste iki kişi yaralandı.  
Slovenya'da şiddetli fırtına, dün gece Zidani Most -  Lübliyana hattına kaya parçalarının düşmesi sonucu bir yolcu treninin raydan çıkmasına neden oldu.

Fırtına, ülkenin merkezindeki dağlık bölgede kayaların yerlerinden oynayarak yollara düşmesine neden oldu. Zidani Most'tan başkent Lübliyana'ya hareket eden ve yaklaşık 20 yolcu taşıyan tren, fırtına nedeniyle yavaş seyretmesine rağmen demir yolu hattına düşen kaya parçaları nedeniyle raydan çıktı.

Aynı bölgede başka hatlarda da benzer problemlerle karşılaşıldığı ve tren seferlerinde gecikme ve iptaller yaşandığı bildirildi.

Slovenya'nın resmi haber ajansı STA'nın haberine göre Zagorje ob Savi'den Slovenya'nın orta kesimindeki Litija'ya hareket eden bir otobüse de fırtınanın yerinden söktüğü bir kaya isabet etti. Trendeki iki yolcu hafif yaralandı.

Gece etkili olan fırtına ve yağışlar nedeniyle başta Lübliyana ve Kranj şehirleri olmak üzere birçok yerleşim yerinde çok sayıda binayı su bastı. Rüzgarın binaların çatılarını uçurduğu ve ağaçların devrilmesine neden olduğu görüldü.

İHA

Yorumlar (0)