Bosna Hersek Reisü’l-uleması Kavazovic'ten Kurban Bayramı mesajı

Bosna Hersek 27.06.2023, 13:47 27.06.2023, 14:12
Bosna Hersek Reisü’l-uleması Kavazovic'ten Kurban Bayramı mesajı
© AA

Bosna Hersek İslam Birliği Reisü’l-uleması Husein ef. Kavazovic, yaklaşan Kurban Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayınladı.

Kavazovic mesajında şu sözlere yer verdi;

“Sevgili kardeşlerim.

Şu an sizinle bu mesajı paylaşırken hacılarımız Arafat'ta. Bu, Allah'ın lütfunun özellikle ifade edildiği, yılın en seçilmiş günüdür. Bugün "Rahman'ın misafirleri" kendileri ve başkaları için dua edecekler. Bizim için de dua ettiler, umarız duaları kabul olur.

Yarın iki büyük bayramımızdan biri olan Kurban Bayramı. Bu bayramda kurbanlarımızı keser ve Allah'ı yüceltiriz. O gün Yüce Allah'ın emrini yerine getirmeye ve kendileri için en değerli şeyleri feda etmeye istekli olduklarını gösteren İbrahim aleyhisselamı ve oğlu İsmail'i anıyoruz.

Bu yılki Kurban Bayramı'nda yapmamız gereken bir fedakarlık daha var. Türkiye ve Suriye'yi sarsan depremin kurbanlarının görüntüleri henüz solmadı, hala gözümüzün önünde. Pek çok çocuk ebeveynlerini, velilerini, okullarını ve kreşlerini kaybetti. Her ne kadar alışılmış bir durum olmasa da: Bu bayram, sizden bu çocuklar için bağışta bulunmanızı istemeye ve yardımınıza müracaat etmeye karar verdik.

Yarınki günü hepinizin aile dairesinde, komşularınız ve arkadaşlarınızla karşılamanızı diliyorum. Bayram sevincini yalnız, üzgün ya da başı dertte olanlarla paylaşın.

Bosna Hersek'teki tüm Müslümanların Kurban Bayramı'nın önümüzdeki günlerini kutluyorum.

Özellikle Sırbistan, Hırvatistan, Slovenya, Kosova, Karadağ, Kuzey Makedonya ve Boşnak diasporasındaki kardeşlerimizi ve tüm Müslümanları kutluyorum.

Bayramınız Mübarek Olsun!“

Balkan News

Yorumlar (0)