Jesse Eisenberg, Saraybosna Film Festivali'nin onur konuğu olacak

Bosna Hersek 02.08.2022, 15:22 02.08.2022, 16:14
Jesse Eisenberg, Saraybosna Film Festivali'nin onur konuğu olacak
© SFF

Bosna Hersek'te 12-19 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek 28. Saraybosna Film Festivali'nde Amerikalı ünlü oyuncu ve yazar Jesse Adam Eisenberg’e Saraybosna’nın Kalbi Onur Ödülü verilecek.

Ödül, Eisenberg'in yönetmen olarak ilk uzun metrajlı filmi „When You Finish Saving The World“ filminin gösteriminden önce sunulacak.

1983, New York doğumlu Eisenberg'in ilk yönetmenlik deneyimi olan filmi „When You Finish Saving The World“, prömiyerini Dundance Film Festivali'nde 2022'de muhteşem yorumlar alarak yaptı. Film, Cannes Film Festivali'nde 2022'de Uluslararası Eleştirmenler Haftası programında gösterildi. Film, hayatını zorda kalan insanlara yardım etmeye adayan, ancak dünya sorunlarını umursamayan ve yükselişte olan internet yıldızı oğlu Ziggy ile yakınlaşmayı başaramayan Evelyn'in (Julianne Moore) hikayesini konu ediyor. Senaryosu ve yömetmenliği Eisenberg imzalı olan bu duygusal film, aynı zamanda hem eğlenceli ve görünürde çok farklı olan, ancak düşündüklerinden daha çok benzeyen bir anne ve oğulun portresini çiziyor.

Balkan News

Yorumlar (0)