Türkiye’den Bosna Hersek’e tam destek

Bosna Hersek 28.04.2021, 09:58
Türkiye’den Bosna Hersek’e tam destek

Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçisi Sadık Babür Girgin, Türkiye’nin Bosna Hersek’in egemenliği ve toprak bütünlüğüne desteğinin tam olduğunu açıkladı.

Büyükelçi Girgin, 27 Nisan Salı günü Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi üyesi Zeljko Komsic (Jelyko Komşiç) tarafından kabul edildi. Görüşmede Bosna Hersek’teki siyasal durum ve Türkiye ile Bosna Hersek arasındaki ikili ilişkilerle alakalı konular masaya yatırıldı.

Görüşmede Girgin, Türkiye’nin Bosna Hersek’in toprak bütünlüğü ve egemenliğine desteğinin tam olduğunu vurgulayarak Türkiye’nin bu husustaki politikasının, Bosna Hersek’in sınırları ve mevcudiyetini tartışma konusu yaparak bu ülkede güvensizlik yataran ülkelerin politikalarının tam manasıyla zıddı yönünde olduğunu ifade etti.

Görüşmede Komsic, Büyükelçi Girgin’e Türkiye’nin Bosna Hersek’le ekonomik ilişkilerin güçlendirilmesine, Bosna Hersek’e yatırımların artmasına ve Bosna Hersek’in istikrarı ve bölgesel iş birliğini desteklemesine yönelik yaklaşımları nedeniyle teşekkürlerini sundu.

Balkan News

Yorumlar (0)