Saraybosna’da 100. yıl konseri yapılacak

GÜNDEM 24.01.2024, 10:09 26.01.2024, 22:26
Saraybosna’da 100. yıl konseri yapılacak

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yıl dönümü kutlamaları çerçevesindel Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da “100. yıl” konseri düzenlenecek. 

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı ile İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Türk Müziği Devlet Konservatuvarı'nın ortak organizasyonu ve Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçiliği, Yunus Emre Enstitüsü ve Uluslararası Saraybosna Üniversitesi'nin (IUS) destekleriyle gerçekleştirilecek program, 26 Ocak Cuma günü Dom Armije’de (Ordu Evi) başlayacak. 

Tüm müzik ve sanatseverlerin davet edildiği ve girişin ücretsiz olacağı programda geleneksel Türk müziğinin klasik eserleri ifa edilecek. 

Etkinlikte Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıl dönümünün yanı sıra Türkiye’nin en prestijli yüksek öğrenim kurumlarından İstanbul Teknik Üniversitesi’nin 250. yılı ve Bosna Hersek’in ilk vakıf üniversitesi Uluslararası Saraybosna Üniversitesi’nin 20. yılı da idrak edilecek. 

Konseri takip etmek isteyen sanatseverlerden katılımlarını sarajevoculture@gmail.com adresine teyit etmeleri talep ediliyor. 

Balkan News

Balkan News

Yorumlar (0)