Cumhurbaşkanı Erdoğan Karadağ'da

Karadağ 28.08.2021, 10:04 28.08.2021, 12:56
Cumhurbaşkanı Erdoğan Karadağ'da
© AA

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Karadağ Cumhurbaşkanı Milo Đukanovic’in (Milo Cukanoviç) çağrısı üzerine Karadağ’da resmi ziyarette bulunuyor.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "TC-TUR" uçağıyla Karadağ'a geldi.

Bosna Hersek ziyaretinin ardından Karadağ'a hareket eden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, Podgoritsa Havalimanı'nda Karadağ Başbakan Yardımcısı Dritan Abazoviç, Karadağ'ın Ankara Büyükelçisi Perisa Kastratovic, Devlet Protokolü Başkanı Simeon Raoniç, Cumhurbaşkanı Özel Danışmanı Miodrag Radoviç ve Türkiye'nin Podgorica Büyükelçisi Songül Ozan ile Büyükelçilik görevlileri karşıladı.

Beta ajansının haberine göre, cumhurbaşkanı eşiyle birlikte Erdoğan'ı ve eşini Çetine'deki rezidansta karşılayacak.

Đukanović ve Erdoğan, toplantıdan sonra medyaya konuşacak.

Karadağ cumhurbaşkanı eşiyle birlikte Türk liderin özel bir yemekte ağırlayacak. Yemeğe delegasyonun üyelerinin yanı sıra, Karadağ Hükümeti Başkan Yardımcısı Dritan Abazović (Dritan Abazoviç), Çetine Belediye Başkanı Aleksandar Kašćelan (Aleksandar Kaşçelan), Boşnak Partisi Başkanı Ervin Ibrahimović (Ervin İbrahimoviç) ve Karadağ İslam Birliği Reisi Rifat Fejzić (Rifat Feyziç) de katılacak.  

Erdoğan, Karadağ Meclisi Başkanı Aleksa Bečić (Aleksa Beçiç) ve Başbakan Zdravko Krivokapić (Zdravko Krivokapiç) ile de buluşacak. Cumhurbaşkanının, Nizam Camisi ve Fatih Mehmet Medresesi'ni de ziyaret etmesi planlanıyor.

Ayrı bir programda Karadağ Cumhurbaşkanı Đukanoviç'in eşi Lidija Đukanoviç (Lidiya Cukanoviç), Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hanımı Emine Erdoğan'ı ağırlayacak. İkilinin Çetine'deki Kral Nikola Müzesi ve müzenin önündeki platoda tertiplenen sergiye katılmaları planlanıyor.  

Balkan News, AA

Yorumlar (0)