Başbakan Kurti, Kosovalı 3 polisin ülke sınırlarında kaçırıldığını söyledi

Kosova 15.06.2023, 14:47 15.06.2023, 15:23
Başbakan Kurti, Kosovalı 3 polisin ülke sınırlarında kaçırıldığını söyledi
© Twitter

Kosova Başbakanı Albin Kurti, Sırbistan güçlerinin dün Kosovalı 3 polis memurunu kaçırdığı yerde ne bulunduğunu düzenlediği basın toplantısında kamuoyu ile paylaştı.

Sırbistan makamlarının iddialarının aksine kaçırılma olayının Kosova toprakları içinde gerçekleştiğini söyleyen Kurti, olay yerine ait fotoğrafları gösterdi.

Kurti, kaçırma olayının gerçekleştiği yerin kuzeybatı yönünden sınıra 1 kilometre, kuzey yönünden 670 metre ve güneybatı yönünden ise 300 metre uzaklıkta olduğunu söyledi.

KFOR ve Kosova Polisinin olay yerine geldiğini de vurgulayan Kurti, "KFOR ve Kosova Polisinin olay yerinde olduğu ve Sırbistan yönünde çizme izleri ile plastik kelepçe bulunduğu öğrenildi. Beni şaşırtan şey, KFOR'un hala o yerin nerede olduğunu ve o yerin Kosova'da olduğunu resmi olarak açıklamamasıdır. Gerek araç, gerek polisin yediği yemek her şey Kosova topraklarındaydı." dedi.

Kurti, Sırbistan'a ait iki silahlı oluşumun Kosova topraklarına girdiğini de sözlerine ekledi.

Kosova Başbakanı Kurti, uluslararası toplumun Sırbistan'ın eylemlerine sessiz kalmasının da garip olduğunu sözlerine ekledi.

Balkan News

Yorumlar (0)