Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Bilgiç'ten takdir toplayan hareket

Sırbistan 07.09.2021, 10:42 07.09.2021, 11:40
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Bilgiç'ten takdir toplayan hareket
© AA

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlut Çavuşoğlu'nun Sırbistan'ın Sancak bölgesinde bulunan Novi Pazar (Yeni Pazar) şehrine yaptığı ziyaret sırasında gerçekleştirilen bir açılış sonrası bakanlık sözcüsü Tanju Bilgiç'in yerdeki Türkiye ve Sırbistan bayraklarını toplaması takdir topladı.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEIK) Türkiye-Sırbistan İş Konseyi Başkanı Bayram Akgül'ün Twitter hesabından paylaştığı görüntüde, Türkiye'nin eski Belgrad Büyükelçisi Bilgiç'in yerden bayrakları toplaması, kısa sürede yüzlerce beğeni, paylaşım ve yorum aldı.

Akgül, görüntüyü habersizce çektiğini belirterek, "Değerli dostum Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç'i Novi Pazar ziyareti sırasında yerdeki Türkiye ve Sırbistan bayraklarını toplarken buldum. Bu güzel davranışı kendinden haber videoya çektim ve tarihe not olarak bırakıyorum. Senle gurur duyuyorum arkadaşım." ifadelerini kullandı.

Bakan Çavuşoğlu, 1 Eylül'de Novi Pazar'ı ziyaret ederek, burada Türkiye'nin Novi Pazar Başkonsolosluğunun açılışını gerçekleştirmiş, bir dizi temaslarda bulunmuştu.

Balkan News

Yorumlar (0)