TİKA’dan Saraybosna’da yaşlı ve emeklilere özel proje

Bosna Hersek 10.06.2021, 10:10 10.06.2021, 15:36
TİKA’dan Saraybosna’da yaşlı ve emeklilere özel proje
© FENA

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA) desteğiyle Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da yaşlı ve emeklilerin yaratıcılıklarını geliştirebilmeleri için hazırlanan “Benim Yaratıcı Dünyam” başlıklı bir projeye destek sağladı.

TİKA'nın dikiş makinesi ve ham madde yardımında bulunduğu Saraybosna Merkez Belediyesi Sağlıklı Yaşlanma Merkezi’nde 60 yaş ve üstü kişiler için gerçekleşen yaratıcılığı artırıcı atölyelere katılanlar çalışmalarını sergiledi.

AA'nın haberine göre etkinliğe iştirak eden Türkiye'nin Saraybosna Büyükelçisi Sadık Babür Girgin, emekli insanları rahat ettirmenin büyük bir sevinç olduğunu ifade ederek, "Hepsinin içindeki sanatçıyı ortaya çıkarma imkanı da olmuş. Son derece güzel eserler." dedi.

TİKA Saraybosna Koordinatörü Muhammed Ünal, 60 yaş ve üzeri vatandaşlar için düzenlenen projenin gerçekleşmesine katkı sağladıkları için büyük bir mutluluk duyduğunu belirterek, "Bizleri bugünlere getiren büyüklerimizin aktif olarak zaman geçirmesi ve üretici faaliyetlerde bulunmasına olanak sağlayan projenin yapılmasından memnunuz." ifadelerini kullandı.

TİKA’nın desteği sayesinde Saraybosnalı yaşlıların daha önce hiç yapamadıkları el işlerini öğrendiklerini söyleyen Aktiva Derneği Başkanı Varja Nikoliç, TİKA’ya müteşekkir olduklarını ifade etti.

Yorumlar (0)