Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Saraybosna İş Forumu’na katılacak

EKONOMİ 05.05.2022, 13:34 05.05.2022, 15:02
Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Saraybosna İş Forumu’na katılacak
© AA

Ticaret Bakanı Mehmet Muş'un 11 ve 12 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek Saraybosna İş Forumu’na katılacağı açıklandı.

Muş, Bosna Hersek Parlamento binasında gerçekleştirilecek forumun birinci gününde konuşacak önemli isimler arasında yer alacak.

Türkiye’den daha önce İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç liderliğinde bir heyet ile Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ve Türkiye Katılım Bankaları Birliği’nden (TKBB) heyetlerin foruma katılacağı bildirilmişti.

Türkiye’nin kurumları, ticaret odaları ve STK'larıyla desteklediği Saraybosna İş Forumu’nun kadim bir partneri olduğunu ifade eden BBI Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Nedzad Gusic, Türkiye’nin desteğine müteşekkir olduklarını ve iki ülke arasındaki ekonomik iş birliğinin geliştirilmesi için çalışmaya devam edeceklerini söyledi. İki ülke arasındaki ilişkilerin daha ileri noktalara taşınması için büyük bir potansiyel bulunduğuna işaret eden Gusic, Saraybosna İş Forumu’nun Türk ve Bosnalı iş adamları arasında doğrudan irtibat kurulması ve ileriye dönük iş birliği için temel oluşturulması için fırsat sunduğunu ifade etti.

Bölgeden ve dünyadan 50’den fazla ülkenin katılımcılarını bir araya getirecek forum, Güneydoğu Avrupa'da yer alan ülkeler arasındaki ekonomik bağların ve karşılıklı ilişkilerin güçlendirilmesi; enerji, eğitim, bilgi teknolojileri, tarım, gıda, inşaat ve turizm gibi sektörlerden fikirlerin ve projelerin tartışılmasına olanak sağlayacak.

Bosna Hersek'in ve bölge imkânlarının yabancı yatırımcılara tanıtılması ve ülkenin ekonomik kalkınmasına katkıda bulunulması amaçlanan etkinliğe çok sayıda uluslararası yatırımcı, girişimci, siyasetçi ve iş insanının katılımı bekleniyor.

Etkinlik programının takip etmek için https://sarajevobusinessforum.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Balkan News

Yorumlar (0)