TİKA Başkan Yardımcısı Çevik, Kuzey Makedonya Meclis Başkan Yardımcısı İsmaili ile görüştü

Kuzey Makedonya 27.09.2023, 09:41
TİKA Başkan Yardımcısı Çevik, Kuzey Makedonya Meclis Başkan Yardımcısı İsmaili ile görüştü

Kuzey Makedonya Meclis Başkan Yardımcısı Hüsni İsmaili, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Başkan Yardımcısı Dr. Mahmut Çevik ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Meclis Başkan Yardımcısı Hüsni İsmaili, görüşmeyle ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, TİKA Başkan Yardımcısı Dr. Mahmut Çevik’in birkaç günlük Kuzey Makedonya ziyareti kapsamında önemli görüşmeler yaptığını söyledi.

TİKA Başkan Yardımcısı Dr. Mahmut Çevik’in dün TİKA Üsküp Koordinatörü Mehmet Bayrak’la birlikte ülkedeki Türk okullarının yöneticileriyle bir toplantı gerçekleştirdiği ve Balkan Yazarlar Buluşması’na katıldığı ifade edilen açıklamada, bugün de Üsküp’teki Kiro Gligorov İlkokulu’nda “Özel Duyusal Algı Odası” açılışının gerçekleştirildiği belirtildi.

TİKA Başkan Yardımcısı Mahmut Çevik ile gerçekleştirilen görüşmede önemli noktalara değinildiği kaydedilen açıklamada, “Arnavutların kadim dostu, ülke ve bölgedeki kültür-eğitim projelerinin özel ismi değerli dostumuz Dr. Mahmut Çevik ile görüşme fırsatı yakaladım. Eski Kültür Bakanı olarak Sayın başkanın rolüne ve büyük katkısına şahidim. Çevik’in, Balkan halkları arasında kültürel köprüler oluşturma konusunda kültürel ve eğitim alanlarındaki rolü ve yeri doldurulamaz.” değerlendirmesinde bulundu.

TİKA Başkan Yardımcısı Mahmut Çevik’in önümüzdeki günlerde ülkedeki STK temsilcileriyle görüşmeler yapması bekleniyor.

Yorumlar (0)